Genç Çiftçi Hibesi 2018 Yılında Ne Zaman Verilecek?

Genç Çiftçi Hibesi 2018 Yılında Ne Zaman Verilecek?

Genç Çiftçi Hibesi 2018 Yılında Ne Zaman Verilecek? Hangi tarihte başvurular başlayacak? 2018 yılında 30 bin lira hibe artacak mı? Daha önce başvuru yapanlar yeniden başvurabilecek mi?

Genç Çiftçi Hibesi 2018 yılında tekrar verilip verilmeyeceği hakkında bir çok haber dolaşmakta. 2016 ve 2017 yılında binlerce vatandaşımız bu hibe imkanından yararlanmak için başvuruda bulunmuştu. Ama maalesef her başvuruda bulunan bu imkandan yararlanamadı. 2017 yılında yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucunda yaklaşık olarak 16 bin genç vatandaşımızın bu hibe imkanından yararlanması sağlanmıştır. Bilindiği üzere Genç Çiftçi Hibesi 30 Bin Lira olarak verilmektedir fakat 2018 yılında bu hibe miktarının biraz daha artırılması gündemdedir. Sizde geçtiğimiz yıllarda bu hibe imkanından faydalanmadıysanız 2018 yılında tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. Peki Genç Çiftçi Hibesi 2018 Yılında Ne Zaman Verilecek?

Gençlere 30 Bin Lira Hibe İmkanı

Ülkemizdeki işsiz genç nüfusun azalması ve köylerde yaşayan genç  nüfusun artırılması adına Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bir proje geliştirilmiştir. Genç çiftçi adı verilen bu uygulama ile gençlerin tarım ve hayvancılık alınında daha fazla iş sahibi olmaları amaçlanmıştır. 2016 ve 2017 yıllarında verilen bu hibe  desteğine yapılan yüksek başvuru herkesi mutlu etmiş ve Genç Çiftçi Hibesi 2018 Yılında Tekrar Verilecek mi diye merak edilmiştir. Bakanlıktan yapılan açıklamalarda bu uygulamaya yapılan başvuruların giderek artması ve bu uygulamanın tutması nedeni ile bu uygulamaya devam edileceği bildirilmiştir. Sizde büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık, arıcılık ve tarım alanlarında faaliyet göstermek adına verilen bu hibeye başvuruda bulunabilirsiniz.

Genç Çiftçi Hibesi 2018 Yılında Kimlere Verilecek

Bilindiği üzere bu hibe imkanından yararlanmak isteyenlerde belirli şartlar aranmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda uygulanan kriterlere farklı bir maddenin eklenmesi beklenmemektedir. Aynı zamanda aranılan şartlarda da herhangi bir eksilmenin de yapılması söz konusu değildir. 2018 yılında verilecek olan genç çiftçi hibe şartlarının en önemli özelliği başvuruda bulunanların 35 yaşının altında olmaları ve bu işi yapmak istedikleri kırsal alanda ikamet etmeleri olarak dikkat çekmektedir. Sizde bu iki şartı taşımıyorsanız kesinlikle başvuruda bulunmayın. Tabi ki şartlar sadece bu ikisi ile sınırlı değil. Başvuruda bulunanların sigortalı bir işte çalışmıyor olması da gerekmektedir. Geçtiğimiz yıl başvuruda bulunan ve hibe almaya hak kazananlar eğer hibe almaktan vazgeçmiş ise 2018 yılında tekrar başvuru yapması mümkün olmayacaktır. Bu şartların yanında yapmak istedikleri iş ile ilgili belgelerinin de bulunması gerekmektedir. Bu şartları taşıyanlar ve istenilen taahhütleri yerine getirenler Genç Çiftçi Hibesi 2018 Yılı imkanlarından yararlanmak adına başvuruda bulunabilirler. 2018 yılında başvurular gencciftci.tarim.gov.tr  adresinden yapılacak.

BENZER HABER:  Devlet Destekli Hibe Nedir?
Genç Çiftçi 2018 Başvuruları

Hayvancılık İçin 30 Bin Lira Hibe

Her geçen gün artan nüfus ve tüketimin artması sonucunda bir kaç yıldır ülke dışından et ithal edilmeye başlanmıştır. Tarım alanı ve hayvancılık alanı bakımından kendine yetecek olan ülkemizde bu utanç verici bir durum olarak dikkat çekmektedir. Bu nedenlerden dolayı başlatılan hayvancılığı teşvik ve desteklemek için bir takım atılımlar yapılmıştır. Bunlardan en dikkat çekeni ise Genç Çiftçi Hayvancılık Hibesi olmuştur. Küçükbaş, büyükbaş ve arıcılık alanında yetiştiricilik yapmak isteyenlere tamamı geri ödemesiz olarak 30 bin lira hibe verilmektedir. Verilen bu hibe imkanı ile küçükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere 40 adet küçükbaş hayvan verilmektedir. Aynı zamanda büyük baş hayvancılık yapmak isteyenlere ise 5 adet büyük baş hayvan verilmektedir. Ayrıca arıcılık yapmak isteyen gençlerimize de 40 kovanlık arılık kurulması için hibe verilmektedir. Bu imkanların tamamı geri ödemesiz olarak verilmek ile birlikte en az 2 yıl boyunca bu işi yapanlar hiçbir geri ödeme yapmayacaklardır. Verilen bu hibe imkanına başvurunun yüksek olması nedeni ile Genç Çiftçi Hibesi 2018 Yılında Tekrar Verilecek olup başvuru tarihi henüz açıklanmamıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
122540
USD/EUR
1,1055
Amerikan Doları
1,60644
Euro
6,7322
İngiliz Sterlini
7,9898
Japon Yeni
5,5589
Rus Rublesi
1,5805
SA Riyali
1,4049
Altın
0,63897
Son Güncelleme: 24.01.2020 02:55
  • YENİ
  • YORUM