Evlenecek Çiftlere 55 Bin TL Maddi Destek

Evlenecek Çiftlere 55 Bin TL Maddi Destek

Devlet evlilik hazırlığında olanlara 55 bin TL destek sağlıyor.

Devlet tarafından verilen destekler ve kimlerin bu destekten yararlanabileceği ile ilgili bütün detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Çeyiz Desteği 15 Bin TL

Devlet evliler için ilk olarak çeyiz desteği sağlıyor. Verilen desteklerden evlenen bireyler ayrı ayrı faydalanabiliyor. Her iki taraf da 7 bin 500 TL‘ye varan desteğe sahip olabiliyor. Bu kapsama göre de evli çiftler toplam da 15 bin TL destekten yararlanabiliyor. Çiftlerin bu destekten yararlanmak için yalnızca bir şartı sağlamaları gerekiyor. Çiftlerin çeyiz desteğinden faydalanabilmeleri için maksimum 27 yaşında olmaları gerekiyor. Verilen destekten yalnızca 27 yaşın altındaki çiftler yararlanabiliyor.

Daha sonra çiftlerin bu destekten faydalanabilmeleri için bankaya giderek bir evlilik hesabı açtırmaları gerekiyor. Sonrasında açılan hesaba belirli bir tutarda ve belirli bir zaman zarfı içerisinde para yatırmaları gerekiyor. Evlilik hesabı yani çeyiz hesabı olarak da sayılan hesaba yatırılan para tutarına göre çiftlere devlet tarafından destek sağlanıyor.

Çeyiz Desteği 15 Bin TL
Çeyiz Desteği 15 Bin TL

Çeyiz Desteği İçin Yatırım Planına Göre Sağlanacak Destek

Devlet tarafından hazırlanan mevzuata göre hesaba 36 ve 48 ay aralığında para yatırılması halinde yatırdıkları miktarın yüzde 10‘u kadar destek alabilirler. Şayet 48 ay ve 60 ay aralığında devamlı ve düzenli olarak para yatırıldığında yüzde 15‘i kadar çiftlere destek sağlanır. 60 ayın üzerinde yatırım yapılması halinde ise yatırılan paranın yüzde 20’si kadar destek sağlanmaktadır. Bu ödeme seçeneklerine göre minimum 5 bin TL, maksimum ise 7 bin 500 TL destek belirlenmiştir. Devlet desteği verecek kamu kurum ve kuruluşlarına da göz atabilirsiniz.

Konut Desteği 40 Bin TL

Devlet çeyiz desteğinin yanı sıra evlenecek olan çiftlere 40 bin TL‘ye kadar da konut desteği sağlıyor. Verilen bu destek için çeyiz desteğinde aranan yaş şartı aranmıyor. Çiftlerin her birine ayrı ayrı 20 bin TL destek veriliyor. Bu desteği toplamında ise 40 bin TL konut desteği sağlanmış oluyor. Konut desteğinde de çeyiz desteğinde olan sistem uygulanmakta olup, çiftler bankaya giderek konut hesabı açtırıyorlar ve oraya belirli bir süre ve oranda para yatırıyorlar. Yatırılan nakit miktarına ve süreye göre de sağlanacak olan destek oranı belli oluyor.

BENZER HABER:  Kendi İşimi Kurmak İstiyorum 2019 Sermayesiz İş Fikirleri
Konut Desteği 40 Bin TL 
Konut Desteği 40 Bin TL devlet tarafından veriliyor.

Konut Desteği İçin Yatırım Planına Göre Sağlanacak Destek

Çiftler konut desteğinden faydalanmak için banka hesaplarına 36 ile 47 ay arasında para yatırımı yaparlarsa hesaplarında birikim yaptıkları paranın yüzde 15‘i kadar destek sağlanmakta olup en fazla 13 bin TL destek alabileceklerdir. Ödeme ve yatırım planlarını 48 ile 59 ay yapmaları durumunda ise konut hesaplarında biriken paranın yüzde 18’i kadar destekten faydalanacak olup maksimum 14 bin TL destek sağlanır. Açılan hesaba 5 sene ve daha fazla bir süre para yatıranlar ise yatırdıkları tutarın maksimum yüzde 25′lik bir kısmı kadar destek alırlar. Bu hususta da verilen destek miktarı 20 bin TL‘ye kadar ulaşmaktadır.

Bankaya konut hesabı açtıran çiftler kendi isteklerine göre ister ayda bir kere, isterseler de üç ayda bir kere ödeme gerçekleştirebiliyorlar. Aylık olan yapılan ödemeler için aylık minimum 250 TL, maksimum 2 bin 500 TL ödeme yapabiliyorlar. Üç ayda bir kere ödeme yapma seçeneğini kullanan çiftler ise minimum 750 TL, maksimum 7 bin 500 TL ödeme yapabiliyorlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
121475
USD/EUR
1,1091
Amerikan Doları
1,59337
Euro
6,7057
İngiliz Sterlini
7,8688
Japon Yeni
5,4879
Rus Rublesi
1,5765
SA Riyali
1,399
Altın
0,63539
Son Güncelleme: 18.01.2020 04:14
  • YENİ
  • YORUM