Ev Hanımlarına Devlet Desteği ve Hibe Verilecek

Ev Hanımlarına Devlet Desteği ve Hibe Verilecek

Kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına verilen hibe ve faizsiz krediler. Herhangi bir yerde sigortalı çalışmayan ev hanımlarına devlet kredisi. İş yeri açmak isteyen ev hanımlarına teşvik hibesi ve kredi imkanı. Sermayesi olmayan girişimci bayanlara verilen destekler, hibeler ve krediler. Yeteri kadar sermayesi olmayan bayanların ticaret hayatına atılmaları için gerekli finansal desteği devlet kurumlarından nasıl alabilecekleri ile ilgili merak ettikleriniz. Kendi işini kurmak isteyen Ev Hanımlarına Devlet Desteği ve ayrıntıları..

Bayanlara Hibe

Ülkemizdeki bayanların daha aktif ticaret hayatında bulunmaları adına devlet hibe desteği programı 2017 yılında devam ediyor. Sermaye yetersizliği nedeni ile kendi adlarına iş yeri açamayan ev hanımları devletin vermiş olduğu bu destek sayesinde ticaret hayatına atılmaya devam ediyor. Sizde girişimci ruhuna sahipseniz geri ödemesi bulunmayan bu ev hanımlarına hibe imkanından yararlanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yapacağınız işi belirlemek ve bu işin yapılabilirliğini kabul ettirmek olacaktır. Ülkemizde binlerce ev hanımı evinde iş yaparak para kazanmakta ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Fakat evlerinde yeteri kadar bu işi yapamadıklarından dolayı veya işlerini büyütmek istemelerinden dolayı bir dükkan açma gereksinimi hissetmektedirler. Fakat bilindiği üzere bir iş yeri açmak için de belirli bir miktarda sermaye birikimlerinin olması şarttır.

Bayanlara Kosgeb Hibesi

Yeteri kadar sermayesi bulunmayanlar ise bu işi yapamamakta veya yüksek faizli kredilerinin geri ödemesinde zorlanmaktadırlar. Bilindiği üzere açılan yeni bir iş yerinin belirli bir süre kar etmeme gibi riskleri bulunduğundan bu tür banka kredilerinin ilk zamanlarda geri ödemeleri hep sıkıntılara neden olmaktadır. Bu yüzden ülkemizde genellikle de ev hanımlarının yapacakları bu tür yatırımların desteklenmesi adına devlet teşvik ve hibe desteği programı uygulanmaktadır. Sizde kendi adına bu tür bir iş yapmak istıyor vede yeteri kadar sermayeniz bulunmuyorsa sizde Bayanlara Hibe Desteği uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

BENZER HABER:  Oto Yıkama Dükkanı Açmak İçin Devlet Desteği Veriliyor mu?

Ev Hanımlarına Mikro Kredi Destekleri

Bir işletme fikrine sahip olan ev hanımlarının rahatlıkla alabileceği küçük çaplı bir kredi uygulamasıdır. Genellikle el işi ile uğraşan ev hanımlarının tercih ettiği bu kredi imkanı ile bulunduğunuz bölgede küçük bir tezgah açabilir veya küçük bir dükkan kiralayabilirsiniz. TGMP (Türkiye Grameen Mikrofinas Programı) işbirliği kapsamında verilen mikro krediye başvurarak sizde küçük bir miktarda olsa bu desteği alabilirsiniz. Yapmak istediğiniz işi akranız olmayan 4 bayan ile birlikte başvurmanız gerekmektedir. Tarafınıza verilecek olan 3 günlük kısa bir eğitim sonunda alabileceğiniz bu kredinin miktarı ise bin lira olarak belirlenmiştir. Almış olduğunuz bu krediyi ise haftalık olarak gere ödemeniz gerekmektedir. Bu noktada ise alacağınız kredi için 46 haftalık bir vade programı uygulanmaktadır. Sizde yapmak istediğiniz iş için gerekli olan bu küçük kredi imkanından yararlanmak için en az 4 bayan ile birlikte başvuruda bulunabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Devlet Hibesi ve Kredi

Ev hanımlarına devlet desteği denildiği zaman bir çoğumuzun aklına hemen Kosgeb gelmektedir. Bilindiği üzere ülkemizdeki girişimciliğin artırılması, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması adına maddi ve eğitimsel destek veren en önemli kuruluş kosgeb olarak dikkat çekmektedir. Genellikle ev hanımlarının iş yeri açmak için en çok başvuruda bulunduğu devlet kuruluşu kosgeb girişimci bayanlara finansal destek vermeye devam etmektedir. Sizde kendi adınıza bir iş yeri açmak istiyorsanız bu destekten yararlanarak gerekli finansal desteği bulabilirsiniz. Kosgeb bayanlara sadece finansal destek vermemektedir. Bunun yanında bir işletmenin nasıl kurulması gerektiği ve işletmenin nasıl başarılı olabileceği hakkında Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi adı altında eğitimler vermektedir. Sizde Kendi adınıza açmak istediğiniz bir iş yeri için kosgeb eğitimlerine katılarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Hamile ev hanımlarına devlet yardımı var mı? Şuan için süt parası, doğum parası haricinde herhangi bir yardım bulunmamaktadır.

BENZER HABER:  Genç Çiftçi Hibesi 2018 Yılında Ne Zaman Verilecek?

İş kuracak ev hanımlarına devlet desteği veren kuruluş KOSGEB’tir.

Bayanlara Devlet Desteği

Bayanlara dükkan açmak için hibe veren bu kurum aynı zamanda talep edenlere geri ödemeli faizsiz kredi desteği de sağlamaktadır. Sizde kendi ayaklarınızın üzerinde durmak, başkalarına iş kapısı olmak veya işlerinizi büyütmek için devlet hibe desteği kapsamında bu kuruma başvuruda bulunabilirsiniz. Yapılan başvurunun kabul edilmesi sonucunda 50 bin lira tamamen geri ödemesiz hibe ve isteği bağlı olarak 100 bin lira geri ödemeli faizsiz kredi imkanından yararlanabilirsiniz. İş yeri açmak isteyen ev hanımları Kosgeb başvurularının nasıl yapıldığı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için daha önceden yayınladığımız Ev Hanımlarına Kosgeb Desteği 2017 İmkanları başlıklı makalemizi okuyabilirler.

Kadınlara Devlet Destekleri
Kadınlara Devlet Destekleri

Sizde kendi işinizi kurmak adına Bayanlara Devlet Desteği uygulamalarından istediğiniz bir tanesine başvuruda bulunabilir ve gerekli finansal desteği temin edebilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz ev hanımlarına devlet desteği imkanlarının dışında iş kurmak isteyen ev hanımlarına kredi veren bankalardan kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

11 yorum

  1. Erzurum’ dayım ve paketleme işi veyada evde yapabileceğim uygun bir iş olursa benimle iletişime geçebilir misiniz
    İse çok ihtiyacım var

  2. Merhaba Erzurum’da yaşıyorum evde paketleme yada boncuk işi yapabilirim 0531 816 0243 bu numaradan ulaşabilirsiniz

  3. Erzurum’da makine mühendisliği öğrencisiyim. Maddi durumumdan dolayı işe ihtiyacım var. Akşam okuduğum için gündüz saatlerinde müsaitim. Evde iş yapıp kendi harçlığımı kazanmak istiyorum. Paketleme veya boncuk dizme vs. işlerine elim yatkındır. Bu konuyla ilgili bana yardımcı olabilecek bir iş imkanı varsa mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

  4. İş arıyorum evde yapabileceğim Erzurum merkezde yaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  5. Evde paketleme boncuk tesbih eve verılebılecek tüm işleri yaparım donuş yaparsanız sevınırım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
122142
USD/EUR
1,1028
Amerikan Doları
1,6078
Euro
6,726
İngiliz Sterlini
7,9757
Japon Yeni
5,5811
Rus Rublesi
1,5741
SA Riyali
1,4028
Altın
0,63783
Son Güncelleme: 25.01.2020 02:56
  • YENİ
  • YORUM