5 İnek Hibesi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

5 İnek Hibesi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Devlet Destekli Hayvancılık Yapana 5 İnek Hibe Verilecek! 2018 yılında küçük aile işletmelerine 5 damızlık düve hibe edilecek.

Hayvancılık alanında faaliyet göstermek isteyenlere Devlet 5 İnek verecek. Konu ile ilgili açıklama Bakan Eşref Fakıbaba tarafından yapıldı. Hayvancılığın artırılması adına yapılacak olan bu uygulama ile isteyenlere tamamen ücretsiz olarak 5 adet inek dağıtılacak. Yapılan açıklamada bayanlara öncelik verilecek olup uygulamaya çok kısa bir süre içerisinde başlanacağının bilgisi verildi. Öncelik bayanlara olmak üzere Devlet Destekli Hayvancılık Yapana 5 İnek Hibe Verilecek.

Hayvancılık Alanında Devlet Desteği

Hayvancılık alanında Devletin yapmış olduğu hibe, destek ve kredileri bir yenisini daha ekliyor. Bayanlardan hayvancılık yapmak isteyenlere ücretsiz hayvan verilerek destek sağlanacak. İster küçükbaş ister büyükbaş hayvan bakmak isteyenler için devlet tamamen ücretsiz ve geri ödemesiz hayvan temini yapacak. Bu kapsamda öncelikli olarak bayanlara verilecek olan bu destek için en kısa sürede uygulamaya başlanılacak. Ayrıca bu desteği alarak köyünde hayvancılık yapmak isteyen bayanların 2 yıl boyunca sigortaları da devlet tarafından karşılanacak.

Bayanlara Hayvancılık Desteği

Geçtiğimiz yıllarda verilen Genç Çiftçi hibe desteği biraz daha genişletilmiş gibi gözükmektedir. Bu konuda faaliyette bulunmak isteyen bayanlara devlet ücretsiz küçükbaş veya büyükbaş hayvan dağıtacak. Devlet tarafından hayvancılık faaliyetlerinin artırılması ve ithal edilen hayvan sayısının düşürülmesi adına bu uygulamaya başlanacağı bildirilmiştir. Sizde köyünüzde hayvancılık yapmak istiyorsanız tamamı geri ödemesiz hayvan hibesi alarak bu işe başlayabilirsiniz.

Hayvan Hibesi Nasıl Alınır?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba tarafından yapılan açıklama ile çok yakın bir zamanda başlanacak olan bu imkandan bayanlar yararlanabilecek. Ülkemizdeki hayvan sayısını artırmak adına uygulanacak olan bu destekten yararlanmak isteyen bayanlara sigorta devlet tarafından yapılacak. Bu imkandan yararlanmak isteyen bayanların herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olması gerekmektedir. Bunun ile birlikte daha önceki hibe desteklerinden yararlanmamış olmanız da gerekmektedir. Bu imkandan yararlanarak hayvan hibesi almak isteyenlerin herhangi bir belgeye sahip olması gerekmemektedir. Sizde bu şartları taşıyorsanız Hayvan Hibesi başvurusunda bulunabilirsiniz.

BENZER HABER:  Esnafa Müjde! 2017 Kredi Borcu Yapılandırma Başvuruları Başladı!

Bayanlara 30 Küçükbaş Hayvan Hibe Edilecek

Yukarıda da belirttiğimiz gibi köyünde hayvancılık yapmak isteyen bayanlara isteğe bağlı olarak büyükbaş veya küçükbaş hayvan verilecek. Küçükbaş hayvancılık yapmak isteyen bayanlara 30 adet koyun hibe edilecek. Büyükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere ise 5 adet inek hibe edilecek. Sizde hangi tür hayvancılık yapmak istiyorsanız bu hibe imkanından yararlanarak hibe hayvanlarınızı alabilirsiniz. Bu işi yapmak isteyenlerin hayvancılık yapacakları yerde ikamet etmeleri gerekmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyan bayanlara Devlet Destekli Hayvancılık Yapana 5 İnek Hibe Verilecek olup başvuruların çok kısa süre içerisinde başlaması beklenmektedir. Bu konu ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Merhaba sayın bakanlarım adım Hanife kalp hastası eşim yüzde 146 engellioğlum var şuan bir okulda temizlik görevlisi olarak çalışıyorum sözleşmem haziranda doluyor devletin verdiği 5 inek hibesinden yararlanmak istiyorum maddi imkanımız yok evim yok arazim yok allah rızası için bana yardım edin cevabınızı bekliyorum

  2. Başvurular ne zaman yapılıyo internetten başvuru yapabiliyomuyuz yapıyorsak nereye yapıyoruz

  3. Merhaba bende bu projede yer almak istiyorum hep hayal ederdim ama maddi imkanım olmadığı için hep hayal ama şimdi siz destek veriyorsunuz neden bu hayalim gerçek olması köyüm var rahat baka bilirim hem daha önceden tecrübem ver annen babam da bu işi yapıyordu bende seve seve yapmak isterim ne olur yerdimcı olun iki çocuğum var dışarda çalışamıyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
122540
USD/EUR
1,1056
Amerikan Doları
1,60644
Euro
6,7328
İngiliz Sterlini
7,9898
Japon Yeni
5,5589
Rus Rublesi
1,5807
SA Riyali
1,4049
Altın
0,63904
Son Güncelleme: 24.01.2020 02:57
  • YENİ
  • YORUM