DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Sağanak Yağışlı

300 Koyun Projesi Şartları Belli Oldu Başvuru BURADAN!

300 Koyun Projesi Şartları Belli Oldu Başvuru BURADAN!
06.02.2018
A+
A-

Hayvancılık yapmak isteyenlere 300 damızlık koyun hibesi verilecek. Köyünde hayvancılık yapmak isteyenlere 2018 yılı devlet destekleri kapsamında hayvan desteği verilecek. Peki 300 Koyun Hibesi Kimlere Verilecek? Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada isteyen herkese 300 damızlık koyun hibe olarak verilecek. Bunun için tek yapmanız gereken köyünüze geri dönmeniz ve hayvancılık yapmanız olacak. 300 damızlık koyun desteği 2018 imkanlarından yararlanmak isteyenlerin yapması gerekenler ve şartları hakkında ayrıntılı bilgi aşağıda verilmiştir.

Köyde Koyun Güdene 1.600 Lira Maaş

Kırsal alandaki nüfusun artırılması, köyden kente göçün önüne geçmek ve işsizlere iş sahası oluşturmak adına bu proje hayata geçiriliyor. Köyünde yeri olan herkes bu imkandan yararlanarak köyünde hayvancılık yapabilecek. Devlet tarafından verilecek olan 300 damızlık koyuna bakacak olanlara ayrıca maaş desteği de verilecek. Kentlerde asgari ücret ile geçinmenin zor olduğunu belirten bakan Fakıbaba köyünde koyun yetiştiriciliği yapmak isteyenlere asgari ücret miktarınca maaş verileceğini açıkladı. Ayrıca bu desteği alarak hayvancılık yapacak olanların sigortaları da devlet tarafından ödenecek. Bu imkandan yararlanacak olanlara bu imkanların yanında yem, ilaç ve veteriner eksiği bulunuyorsa bunlar için de destek verilecek.

Damızlık Koyun Desteği 2018

Köy nüfusunun artırılması ve hayvancılık alanında daha fazla üreticinin olması adına bu yıl 300 damızlık koyun desteği uygulamasına geçiliyor. Köyden kente göçü engellemek ve hayvancılık alanında daha fazla söz sahibi olmak adına yeni bir destek programı açıklandı. Konu ile ilgili açıklama Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı tarafından yapıldı. Bakan Fakıbaba Müthiş bir sürü artırma projesi olarak müjdeyi verdi. Şehirde asgari ücretle çalışmak yerinde köyünde kendi sürüsünün sahibi olma fırsatı vereceklerinin altını çizdi. Bunun ile birlikte devlet tarafından verilecek olan 300 damızlık koyun sürüsünü gütmeleri adına maaş bağlanacağını açıkladı. Yapılacak olan destekler sadece maaş desteği ile sınırlı değil. Bunun yanında yem desteği, veteriner desteği, sigorta desteği ve ilaç desteğinin de verileceği belirtildi. Alacağınız bu destek ile kısa sürede borcunuzu ödeyecek ve kendi sürünüze sahip olacaksınız.

300 Koyun Desteği Alarak Sürü Sahibi Olun

Köyde hayvancılık yapmak isteyenlere verilen devlet destekleri. 2018 hayvancılık alanında verilen hibe, faizsiz kredi ve desteklemeler. Kırsal alandaki nüfusu artırmak adına verilecek olan hayvancılık destekleri. Köye Dönüş Yapana Hayvancılık Destekleri sayesinde kendi sürülerini oluşturma şansı. Genç çiftçi imkanları ile hayvancılık alanında faaliyet göstermek isteyenlere hayvan hibeleri belli oldu.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi verilecek olan bu destekten yararlanmak isteyenlerin öncelikli olarak yapması gereken köyüne geri dönmesi olacaktır. Köyünde hayvancılık yapmak isteyenlerin köylerinde kendilerine kayıtlı arazilerinin olması gerekmektedir. Tapulu olan arazileriniz bu hibe kapsamında borcunuzu ödeyene kadar ipotek altına alınmakta ve satışı yasaklanmaktadır. Bu neden ile köyünde kendi üzerine kayıtlı tarlası veya arazisi olmayanlar bu imkandan yararlanamayacak. Tarafınıza verilecek olan 300 damızlık koyunların yavrulaması ile geri ödeme işlemleri başlayacak. İsteyenler kuzularını kesime vererek bu borcu ödeyebilecek. İsteyenler kesim için Devlet kurumlarına götürerek en yüksek fiyat ile hayvanlarını kesime verebilecek. Sizde bu imkandan yararlanarak kendi sürünüzün maaşlı çalışanı ve sahibi olabilirsiniz.

Köyüne Geri Dönene 300 Koyun Desteği

Köyden kente göçün önüne geçilmek adına verilecek olan son yılların en büyük ve en kapsamlı destek programı olarak dikkat çekmektedir. Kırsal alandaki nüfusun artırılması ve hayvancılık alanında faaliyet göstermek isteyenlerin finansal destekçisi olmak adına geliştirilmiştir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba tarafından kapsamı ve içeriği hakkında bilgi verildi. Yapılan açıklamalarda kırsal alandaki köyüne tekrar geri dönmek şartı ile tarafınıza 300 damızlık koyun desteği alabilirsiniz. Bunun ile birlikte ihtiyaç duyanlara yem, ilaç, veteriner ve sigorta desteği de verilecektir. Bu kapsamda köyüne dönecek olanların kendilerine ait arazilerinin bulunması gerekmektedir. Nedeni ise devlet tarafından verilecek olan koyunlara karşılık olarak bu araziler ipotek altına alınacak. Koyunların yavrulaması ve çoğalması neticesinde tarafınıza verilecek olan koyunların borcunu devlete geri ödemeniz sağlanacaktır. Bunun ile birlikte köyde küçükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere asgari ücret miktarında maaş bağlanacaktır. Buna ilave olarak kendi sürüsünü güdecek olanların sigortaları da devlet tarafından ödenecek. Sizde bu kapsamda Köye Dönüş Yapana Hayvancılık Destekleri imkanlarından yararlanabilirsiniz.

300 koyun başvurusu buradan yapılabilmektedir.

5 İnek ile Büyükbaş Hayvancılığa Başlayın

Genç çiftçi desteği kapsamında köyüne geri dönerek büyükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere 5 inek hibe olarak verilmektedir. Özellikle bayanların ve gençlerin bu alanda faaliyet göstermeleri adına geri ödemesiz olarak büyükbaş hayvan verilmektedir. Sizde köyünüzde hayvancılık yapmak istiyorsanız verilen bu destek ile bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu imkandan yararlanmak isteyenlerin desteklenen kırsal alandaki bir köyde ikamet etmesi gerecektir. Bunun ile birlikte isteyenler bu destek ile ihtiyacı olan ahır ve ahıl yapımı için de destek alabilecek. Özellikle bayanlar arasında bu işi yapmak isteyenlere sigorta desteği, yem desteği gibi farklı destekler de verilecektir. Sizde Köye Dönüş Yapana Hayvancılık Destekleri ile büyükbaş hayvancılık alanı için bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu imkandan yararlanmak isteyenler öncelikli olarak genç çiftçi kaydını oluşturmalıdır.

Gençlere Arıcılık İçin Devlet Desteği 2018

Gençlere köye dönüş yapmaları adına verilen hayvancılık desteklerinden bir diğeri de arıcılık olarak dikkat çekmektedir. Kırsal alanda hayvancılık faaliyetlerinde bulunmak isteyenlere küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık, kanatlı hayvancılığın yanında arıcılık için destek verilmektedir. Özellikle kırsal alanlardaki arıcılık faaliyetlerinin çok daha verimli ve başarılı bir şekilde yapılması adına 30 bin lira arıcılık desteği verilmektedir. Genç çiftçi arıcılık destekleri ile alabileceğiniz bu hibe desteği ile sizde 40 kovanlık bir arı kolonisi kurabilir ve köyünüzde arıcılık yaparak geçiminizi sağlayabilirsiniz. Arıcılık için verilen devlet destekleri 2018 yılında verilecek olup bu imkandan yararlanmak isteyenlerin bulundukları bölgedeki Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine giderek başvuruda bulunabilirler. Köye Dönüş Yapana Hayvancılık Destekleri ile sizde köyünüzde arıcılık yapmak için öncelikli olarak genç çiftçi kaydınızı oluşturmayı unutmayın.

YORUMLAR

  1. Uğur dedi ki:

    Bende bir genç ciftiçi olarak Kaçkere yazdım küçükbaş hibesi için bir türlü çıkmıyor tarıma kayıtlı olduğum halde bile şimdi mejburen istanbulda asgari üçretle çalışıyorum ama eyer 300 küçük baş desteģi devlerin bana verirse hemen yarın köyüme giderim çiftçiliğime devam ederim iyi haberlerinizi bekliyorm saygılarımla uğur dik

  2. Uğur dedi ki:

    Devletimden güzell olumlu bir haber bekliyorum.

  3. Ahmet sağır dedi ki:

    Merhaba ben ankara dan köye dönüş yapmak ıstiyorum projesinden faydalanmak ıstiyorum nereye başvurmam gerekiyor şart larınelerdir sayğılar