Kredi Borcu Yapılandıran Devlet Bankaları 2019 Faizleri

Kredi Borcu Yapılandıran Devlet Bankaları 2019 Faizleri
Yayınlama: 11.02.2019
Düzenleme: 17.12.2020

Bilindiği gibi BDDK tarafından yapılan yönetmelik değişikliği ile birlikte artık bankalar 2019 yılı öncesinde kullanmış olduğunuz ihtiyaç kredilerini 60 aya kadar yapılandırma yapacaktır. 24.04.2013 tarihli resmi gazetede yapılan bu önemli değişiklik ile bir çoğumuzun cepleri bir hayli rahatlayacak gibi gözüküyor. Aylık kredi taksitlerin de ciddi en az %20 varan düşüşler sağlamak istiyorsanız sizlere bireysel kredileri en iyi yapılandırma yapan tavsiye edeceğimiz 3 bankayı değerlendirmeye davet ediyorum.

Kredi Borcunu Yapılandıran Bankalar Hangileri?

Gelin isterseniz kullanmış olduğunuz ihtiyaç kredilerinin 60 ay olarak yeniden yapılandırma yapmanın sizlere sağlayacağı avantajlardan bahsedelim. Önceli ihtiyaç kredisi yapılandırma olur mu soruları artık 60 ay vadeli olarak cevap bulduğu için çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Çünkü benimde sizler gibi daha öncede 36 ay vadeli olarak kullandığım ve ödemelerinin halen devam ettiği bir bireysel kredim mevcut. Bende çok büyük bir olasılık ile 60 ay yapılandırma yasası;

“24/4/2013 tarihli ve 28627 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir. Bu maddenin yürürlük tarihinden önce kullandırılan ve anapara ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla 60 ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilir.”

kapsamında kredimin ödemelerini yeniden tanzim edilmesini talep edeceğim. Şüphesiz ki bunun bana sağlayacağı katkının en büyüğü kredilerimin aylık taksit ödemelerinin en az %20 düşmesi olacaktır. Üstelik yapılandırmanın en büyük avantajlarından bir tanesi de bankanın uyguladığı düşük faiz oranlarıdır.! Bu avantajdan sizler de yararlanarak daha önce 36 ay vadeli olarak kullanmış olduğunuz ihtiyaç kredisini 60 ay olarak yapılandırma yapabilirsiniz. Şayet yapılandırmaya ciddi bir şekilde karar verirsem mutlaka çalışacağım banklar bu 3 bankadan başkası olamayacaktır.

 1. Ziraat Bankası
 2. Vakıflar Bankası
 3. Halkbank
Kredi Borcunu Yapılandıran Bankalar 2019 Düzenlemesi

Kredi Borcunu Yapılandıran Bankalar 2019 Düzenlemesi

Kredi Borcunu Yapılandıran İlk Banka Ziraat Bankası

Çalışanları diğer özel bankalara göre her ne kadarda soğuk olsa da bankanın sağlamış olduğu faiz avantajları çoğu zaman bu eksikliği görmezlikten gelmeme sebep olmaktadır. Özellik ile emekli yada kamu veya herhangi özel sektörde çalışan iseniz bankanın da ekstra %10 faiz indirimi sağlaması bu bankaya olan düşüncelerimi değiştiriyor. Şayet daha önce kullandığım Akbank 20 bin TL 48 ay vadeli gelir belgesiz kredi paketini 60 ay olarak yapılandırma yapacaksam bu hiç şüphesiz ki Ziraat bankası olacaktır. Peki, şuan ki faiz oranları ile o zamanın şartları ile yada şuan ki şartlar ile 36 ay olarak vadeli kullanmış olduğum ihtiyaç kredisini 60 ay vadeli olarak yapılandırma yaparsam aylık ödemelerim deki değişiklik ne olacak.

 • Şayet 20.000 lirayı %1.95 faiz oranları ile 36 ay bir ihtiyaç kredisi kullanmışsanız bunun 36 ay vadeli olarak aylık taksit ödemesi 828 lira olacaktır. Bunu 60 ay olarak aynı bankada yapılandırma yaparsanız bu kez kampanya dahilinde uygulanan düşük faiz oranları ile krediniz 60 ay taksitli olarak 500 liraya düşecektir.!

Belirtmiş olduğum yapılandırma faiz oranlarını bankanın anlık olarak değiştirme yetkisi olduğunu lütfen unutmayalım.

Kredi Borcu Yapılandıran İkinci Banka Türkiye Halk Bankası

Ziraat bankası ile Türkiye Halk Bankasının kredi faiz oranları nerede ise aynı. Çalışan personeli ise bana göre Ziraat ‘te göre 1 tık daha üsttün. Şayet 36 ay olarak daha önce kullanmış olduğum krediyi yapılandırma yapmaya karar verirsem tercim edeceğim 2. banka Türkiye Halk Bankası olacaktır. Peki, 60 ay vadeli yapılandırma olarak Türkiye Halk Bankasını tercih ederseniz, daha önce 36 ay olarak kullandığınız kredinin aylık taksit ödemesin de ne gibi değişiklik olur. ?

 • Bu sorunun cevabını 10.000 lira üzerinden vermek istiyorum. 36 ay vadeli olarak daha önce başka herhangi bir bankadan kullandığınız krediyi şuan şayet Türkiye Halk Bankasından 60 ay vadeli olarak yapılandırma yaparsanız aylık taksit tutarınız 250 liraya olacaktır. Muhtemelen şuan için 36 ay vadeli ödeme tutarınız 410 ile 450 civarlarındadır.
 • 24 aya kadar %1,10
 • 60 aya kadar %1,20 faiz oranı ile Halk Bankasından alabilirsiniz.
 • Ayrıntılar bu sayfa da mevcut; https://www.halkbank.com.tr/17190-halk_destek_kredisi

Kredi Borcunu 60 ay Yapılandıran 3. Banka Vakıfbank

Aslına bakılırsa Vakıfbank 60 ay yapılandırma da listemizin ilk sırasında olmayı hak eden banka. Ancak bu bankada sürekli işlem yoğunluğu beni ciddi anlamda yoruyor. Vakıfbank ihtiyaç kredisini yapılandırma yapmak isteyenlere 3 farklı faiz oranı uygulamaktadır.

 1. 100.000 TL kadar borcu olanlara %0.98 faiz oranları ile yapılandırma
 2. 1001 ile 750.000 liraya kadar borcu olanlara %1.25
 3. 750 bin den 3.000.000 liraya kadar borçlulara ise %1.50 faiz uygulamaktadır.

Ayrıca bu krediden bireysel müşteriler tam 3 ay ödemesiz, ticari müşteriler ise 6 ay ödemesiz olarak istifade edebilmektedirler. Bankaya ait kampanya => https://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=2678burada yer almaktadır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.