DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Korona Nedeniyle En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında birçok banka yeni kredi paketlerini devreye aldı. Hal böyle olunca bütün bankalar faiz oranları sürekli güncelleyerek yeni finansman desteklerini müşterilerine sunuyor. uygun ödeme koşulları ve vade seçenekleri ile en düşük faiz oranları ile kredi veren bankaları sizler için araştırdık.

Korona Nedeniyle En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar
30.03.2020
A+
A-

Korona virüs salgının ekonomideki etkilerini en aza indirmek ve esnaflara bu süreçte rahat bir nefes aldırmak amacıyla bankalar tarafından Finansal İstikrar paketleri açıklanmış ve kredi ve kredi kartlarının borçları 3 ay süre ile ertelenmişti.

Korona nedeniyle bankalardan faizsiz kredi destekleri de açıklanmış ve Koronavirüs salgını nedeniyle işyerleri kapanan ve faaliyeti durdurulan esnaf ve işyeri sahipleri bankaların ihtiyaç, konut ve taşıt kredilerinin faiz oranlarını araştırmaya başlamıştır.

Para piyasalarını doğrudan etkileyen korona virüsü salgını nedeniyle kamu kurumları tarafından alınan ek önlemler kapsamında açıklanan kredi destek paketler ve diğer finansman desteklerinin de faiz oranları sürekli olarak güncelleniyor. 30 Mart 2020 itibariyle Ziraat, Halkbank, Vakıfbank ve özel bankaların faiz oranları araştırması yapanlar için tüm bankaların güncel faiz oranları haberimizde.

Ziraat bankası Kredi Faiz Oranları Mart 2020

Ziraat Bankası Ekonomi İstikrar paketini devreye alan bankalar arasında yer alıyor. Nakit akışı bozulan ve kredi borçlarını ödeyemeyen müşterilerinin 31 Mart’ta ödenmesi gereken dönem sonu taksit, faiz ve anaparasını talep etmeleri ile geri ödemeleri 6 aya kadar ödemesiz dönem  olarak öteleme imkanı sunuyor. Sektörlere göre ödemelerde erteleme süreleri değişecek örneğin turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde ise 12 aya kadar ilave süre tanınacak.

Yine Ziraat bankası müşterisi olan işçilerinin aylıklarını banka üzerinden ödeyen esnafların şubat ayı sonu itibarıyla mevcut istihdamlarını azaltmamaları ön koşulu ile önümüzdeki 3 aylık personel maaş gideri kadar ilave limit imkanı verecek olan Ziraat bankasının mevcut istikrar paketinde dikkat çeken bir diğer maddede, işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak üzere banka kurumsal kredi kartı ve DBS limiti bulunan müşterilerin kurumsal kart limitlerinin artırılması tedbirlerini uygulayacak.

Korona virüsün para piyasalarına etkisi her geçen gün sürerken bankalar da kredi desteklerinin faiz oranlarını güncellemeye devam ediyor. Uygun faiz oranları, cazip ödeme koşulları ile yüzde 0.49 faiz oranı üzerinden en düşük faizli kredi veren bankalar arasında yer alan Ziraat bankasının tüm güncel faiz oranları ise;

İhtiyaç Kredisi Faiz oranları

 • Çalışanın artısı tüketici kredisi faiz oranı: % 0,98
 • Emeklinin artısı tüketici kredisi faizi:  % 0,98
 • Tüketici kredisi faiz oranı: % 1,05

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

 • Yerli üretime özel taşıt kredisi faizi %0,49 – %0,69
 • Kaskolu taşıt kredisi faizi %0,96
 • Kaskosuz taşıt kredisi faizi %0,98

Konut Kredisi Faiz Oranları Güncel

 • Firma katkılı konut kredisi faizi %0,79
 • Çalışanın artısı konut kredisi faizi %0,94
 • Emeklinin artısı konut kredisi faizi %0,94
 • TOKİ sosyal konut kampanyası kredi faizi %0,94

Halkbank Kredi Faiz Oranları

Halkbank, esnaf ve sanatkarların talep etmeleri halinde kullanmış oldukları kredilerin nisan, mayıs ve haziran aylarında vadeleri gelecek olan 31 Mart’a kadar taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firmalar ile bireysel müşterilerin, bu döneme dair kredihaberler.com ödemelerini 3 ay süreyle ve faizsiz olarak erteleyecek. Ayrıca Halkbank işyeri kapanan ve bu nedenle nakit akışı bozulduğu için ödeme sorunu yaşayan banka müşterilerine, 6 aya kadar ödemesiz dönemle kredilerini uygun vadeli yapılandırma imkanı sunuyor.

Halkbank İnternet Şubesi’nden giriş yaptıktan sonra; Ürün- Kampanyalarım – Güncel Kampanyalar sekmesinden Bireysel Taksit Erteleme adımlarını izleyerek taksit erteleme talebinizi iletebilirsiniz. 0850 222 0 400 Halkbank Dialog’u üzerinden de Taksit Erteleme teklifi ile talebinizi iletebilirsiniz.

Halkbank kredi faiz oranları GÜNCEL

 • İhtiyaç kredisi faizi :% 1.07
 • Taşıt kredisi faiz oranı: % 0.94
 • Konut kredisi faiz oranı: % 0.94

Yapı Kredi Bankası Güncel Faiz Oranları

Yapı Kredi bankası da Koronavirüs salgını nedeniyle bireysel ve tüzel müşterilerinin 30 Nisan’a kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemelerini talep etmeleri durumunda mevcut koşullarla 30 Haziran’a kadar erteleyen bankalar arasında yer alıyor.

Yapı kredi bankası Güncel Kredi Faiz Oranları

 • Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranı: % 1.59
 • Konut kredisi faiz oranı : % 1.05
 • Taşıt kredisi faiz oranı: % 1.09

Akbank Kredi Faiz Oranları

Ekonomik istikrar paketi kapsamında konut kredileri ile ilgili olarak peşinat ödeme tutarları % 20’den % 10 ‘ a indirildiği ve kredilendirilebilir miktar % 80’den % 90’a indirildiğinin müjdesini vermişti. Akbank konut kredilerinde bireysel müşterilerine dair açıklamada bulunmuştu. Akbank konut kredisinden yararlanmak isteyenler % 10 peşinat ödemesini yaparak düşen ödeme tutarı üzerinden faiz oranı uyguluyor. Akbanktan konut kredisi almak isteyenler bu sayede daha düşük aylık taksit tutarları ile konut kredisinden yararlanmış oluyor. Akbank indirimli konut kredisi almak isteyenlere faiz ödemelerinin bir kısmını önceden yaparak kredi faiz oranınızı ve aylık taksit tutarlarınızı düşürebilir, kredi faiz oranını kendileri tarafından belirlenebileceğini belirtmişti.

Akbank Güncel kredi faiz oranları

 • Direkt kredi faizi: % 1.49
 • İhtiyaç kredisi faizi: % 1.45
 • Taşıt kredisi faizi: 1. El: % 1.11 2. el: % 1.07
 • Konut kredisi faizi: % 0.99
 • Çağrı Merkezi İhtiyaç kredisi faiz oranı: % 1.49

Denizbank Kredi Faiz Oranları

Koronavirüs salgını nedeniyle açıkladığı destek paketi kapsamında bireysel müşterilerinin  kısa vadeli finansal ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla talep edenlerin 30 Nisan’a kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemeleri mevcut koşullarla 30 Haziran’a kadar erteleyen bankalar arasında yer alıyor.

Denizbank kredi faiz oranları güncel 

 • İhtiyaç kredisi faizi: % 1.69
 • Tüketici kredisi faizi: % 1.69
 • İpotekli Bireysel finansman faizi: % 1.54
 • Mortgage faiz oranı: % 1.09
 • Taşıt kredisi faiz oranı : % 1.16
 • Yeşil Kredi faizi: % 0.94

Garanti Bankası Kredi Faizleri Güncel

Garanti bankası da korona ile mücadele kapsamında aldığı destek paketi çerçevesinde bireysel müşterilerin kullandığı tüketici, taşıt ve konut kredilerinin geri ödemelerinin anapara, faiz ve taksitlerini herhangi bir ek koşul aranmaksızın 30 Haziran’a kadar erteleme imkanı sunan bankalar arasında yer alıyor. Ticari müşterilerinin ise hali hazırda kredilerinin anapara ödemelerini 6 aya kadar ek süre tanıyor ve ödemeleri de önümüzdeki süreçte nakit akışına göre yeniden yapılandırma imkanı sunuyor.  Garanti BBVA KOBİ’ler ile mikro ölçekli işletmeleri, işletme finansman ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla mevcut limitlerinin yanında, ihtiyaç durumunda proaktif limit kredihaberler.com çalışmalarıyla destekleme kararı almıştı. Bankadan kullandırılan tüketici kredileri ve ek hesap ödemelerini 3 ay süreyle öteleme imkanının yanında  tüm kredi kartı borcu ödemeleri için de destek sağlayacak. Ayrıca Garanti BBVA 30 Mart tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, KOBİ, kurumsal ve ticari müşterileri için Çek Ödeme Destek Kredisi ve Ekonomik İstikrar Kalkanı Kredi Desteği paketlerini devreye alacak.

Garanti Bankası Kredi Faiz Oranları

 • Dijital ihtiyaç  kredisi 1,34
 • Konut kredisi: 0.96
 • 0 Km Dijital Taşıt kredisi: 1.34

Tüm bankaların internet şubeleri aracılığıyla paylaşılan faiz oranlarının güncel halini sizlerle paylaştık. Diğer bankaların faiz oranları için bankalar ile iletişime geçerek net bilgiler alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.