DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Hafif Sağanak

İnternetten veya SMS ile 10 Bin TL. Kredi Başvurusu

10 bin TL kredi başvuru formu ve İnternet ve SMS ile kredi alma detayları belli oldu. Ziraat bankası, Halkbank ve Vakıfbankası tarafından devreye alınan Temel İhtiyaç Kredisi faiz oranları ile belli olan diğer başvuru yöntemleri hakkında detaylı bilgiler haberimizde.

İnternetten veya SMS ile 10 Bin TL. Kredi Başvurusu
01.04.2020
A+
A-

Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank tarafından verilen Kredinin Başvuruları SMS ve İnternet Üzerinden yapılacak. 10 bin lira limitli 36 ay vadeli verilecek kredinin detayları belli oldu. Yüzde % 0.49 faizli verilecek olan kredi 6 ay geri ödemesiz verilecek. Dar gelirli olan ve koronavirüs salgını nedeniyle işsiz kalan herkes kampanyadan yararlanabilecek.

10 Bin TL Temel İhtiyaç Kredisi Veren Bankalara Başvuru Yöntemi

Korona tedbirleri kapsamında açıklanan Ekonomik İstikrar Paketi çerçevesinde Ziraat bankası Halkbank ve Vakıfbank tarafından devreye alınan 10 bin liraya kadar 36 ay vadeli yüzde 0.49 faiz oranları ile verilecek olan kredinin başvuruları alınan sağlık tedbirleri kapsamında bankaların sms ve internet bankacılığı aracılığıyla yapılacak.

10 Bin Lira Temel İhtiyaç Kredisi Ödeme Tablosu

 • Kredi Limiti: 10.000 TL
 • Toplam Vade: 36 Ay
 • Ödemesiz Dönem: 6 ay
 • Aylık Eşit Taksitlerle Sonraki 30 ay boyunca aylık taksit ödeme tutarı :376 TL

7.500 TL Temel İhtiyaç Kredisi Ödeme Tablosu

 • Kredi Limiti: 7.500 TL
 • Toplam Vade: 36 Ay
 • Ödemesiz Dönem: 6 ay
 • Aylık Eşit Taksitlerle Sonraki 30 ay boyunca aylık taksit ödeme tutarı : 282 TL

5.000 TL Temel İhtiyaç Kredisi Ödeme Tablosu

 • Kredi Limiti: 5.000 TL
 • Toplam Vade: 36 Ay
 • Ödemesiz Dönem: 6 ay
 • Aylık Eşit Taksitlerle Sonraki 30 ay boyunca aylık taksit ödeme tutarı :188 TL

Temel ihtiyaç Kredisi Şartları Belli Oldu

Korona virüs salgını nedeniyle ülke genelinde alınan sağlık tedbirleri kapsamında kampanyadan yararlanmak isteyen banka müşterileri, Ziraat Bankası, Halkbank ya da Vakıfbank internet şubesinden ve SMS ile başvuru taleplerini gerçekleştirecektir. kredihaberler.com Bu bankalarda yalnızca birine başvuru yapabilecektir. başvurular 01 Nisan tarihinden itibaren kabul edilmeye başlanmıştır.

Temel ihtiyaç kredisinden kimler yararlanabilecek?

 • Aylık hane geliri (aynı hanede yaşayan eş – çocuk) 5 bin TL ve altında olan ücretliler,
 • Asgari ücretli çalışanlar,
 • Emekli grubu,
 • Serbest meslek mensubu olan vatandaşlar yararlanabilecektir.

Bu destekten yararlanamayacak olanlar ise;

 • Açık takip kaydı bulunan,
 • Açık karşılıksız çeki olan,
 • a-Açık protestolu senedi bulunanlar hanehalkı ve eşlerden biri kredi kullanmışsa diğeri kullanmayacak.

Yüzde 85′ i Hazine destekli Kredi Garanti Fonu kefaletli kredi eşit taksitlerle ödenecek.

Halkbank İhtiyaç Kredisi İnternet Üzerinden Başvuruları

Halkbank aylık hane halkı geliri 5.000 TL altında olan bireysel tüketici kredisini % 0.49 faiz oranları ile 36 ay vadeli olarak ilk 6 ay ödemesiz olarak sunun bankalar arasında yer alıyor. Korona nedeniyle  işsiz kalanlar ve parası olamayan herkese verilecek olan kredinin  başvuruları ise bankanın internet sitesi üzerinden yapılacak.

Başvurular; Halkbank İnternet Şubesinden giriş yaparak ya da web sayfası üzerinden yapabilecektir.

Ziraat bankası Temel İhtiyaç Kredisi SMS ile Başvuru Yöntemi

Ziraat bankası da hane geliri 5 bin lira altında olan kişilere ve dar gelirli tüm vatandaşların talep etmeleri durumunda % 0.49 faiz oranları ile ilk altı ay geri ödemesiz olarak toplamda 36 ay vadeli 10 bin liraya kadar temel ihtiyaç kredisi veren bankalar arasındadır. Ziraat bankasından bu krediye başvuruda bulunmak isteyenler alınan sağlık tedbirleri kapsamında evden çıkmadan bankanın internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilecektir.Ayrıca sms ile başvuru yapılacak olup başvuru linkleri aşağıda yer verilmiştir.

Ziraat bankası İhtiyaç kredi başvuruları Ziraat bankası internet bankacılığı üzerinden yapılacaktır.

Başvuru linki üzerinden Kişisel bilgiler olarak istenecek olan; T.C kimlik numarası, Cep telefonu, Kredi vadesi, Talep edilen kredi tutarı, Taksit ödeme günü, Hane halkı gelir bilgisi,  Medeni durum, Çocuk sayısı tğm bilgileri doğru olarak yazdıktan sonra  Güvenlik kodu yazıldıktan sonra açılan ekrandan telefona gelecek olan SMS doğrulama kodu girilerek ”Başvurunuz alınmıştır. Başvuru sonucunuz SMS ile tarafınıza iletilecektir” mesajından sonra banka tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda olumlu olan kişilerin hesaplarına kredi doğrudan aktarılacaktır.

Vakıfbank 10 bin Lira İhtiyaç Desteği SMS ve İnternet Başvurusu

Vakıfbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvurusunda bulunarak kampanyandan yararlanmak isteyenlerin hane halkı geliri 5.000 TL ve altında olması şartı ile verilecektir.

Cep telefonu üzerinden SMS ile kredi başvurusu evden çıkmadan yapılacaktır.

 • Aralarında birer boşluk bırakarak DESTEK TC KİMLİKNO ve HANEGELİRİ yazıp 5724’e sms gönderebilirsiniz.
 • Örnek Sms Metni: DESTEK 11111111111 2500

Temel ihtiyaç kredisine başvuruda bulunanların durumlarına bakılmaksızın banka tarafından değerlendirmeye alınmadan başvuruları olumlu bulunması halinde sms ile kendilerine bilgilendirme yapılacaktır.

Yapılan bilgilendirmenin ardından ülkemizde salgın nedeniyle alınan sağlık tedbirleri kapsamında Vakıfbank şubelerine gitmeye gerek kalmadan, VakıfBank Mobil, İnternet Bankacılığı ve Çağrı Merkezi kanallarından kredi anında hesabınıza aktarılacağından ATM üzerinden çekilebilecektir. Başvuruları olumsuz değerlendirilenler ise ayrıca bilgilendirme sms aracılığıyla yapılacaktır.

Tüm bankalara SMS ve İnternet üzerinden yapılan tüm taleplerin toplanması ardından, kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilenlerin hesaplarına kredi tutarlarını doğrudan aktaracaktır. Başvuruları olumlu olarak değerlendirilen vatandaşlar bu destek kredisini ATM’den kolaylıkla çekerek temel ihtiyaçları olarak doğalgaz, elektrik su faturalarını ve kira ödemelerini bu kredi ile ödeyebilecektir.

YORUMLAR

 1. Faruk dedi ki:

  10 bin destek kredisi istiyorum

 2. Necmettin bayhan dedi ki:

  Nişanlıyım krediye ihtiyacım var