Ev Hanımlarına Gelir Getirici Projeler İçin Kredi Verilecek!

Ev Hanımlarına Gelir Getirici Projeler İçin Kredi Verilecek!

Kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına 15 bin liraya kadar kredi imkanı verilmektedir. Aile ekonomisine katkıda ulunmak isteyen ev hanımlarına gelir getirici proje kapsamında ilk 2 yılı geri ödemesiz olarak kredi imkanı tanınmaktadır. Yöresel koşullara uygun, üretime yönelik ve el becerisi gerektiren işlerden birisini yapmak isteyen Ev Hanımlarına Gelir Getirici Projeler İçin Kredi veriliyor.

Ev Hanımlarına 15 Bin Lira Kredi

Aile ekonomisine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları el becerileri ile yapacakları işler için 15 bin liraya kadar kredi alabilirler. Alacakları bu krediyi ilk 2 yılı geri ödemesiz 6 yıl vadeli toplamda 8 yılda geri ödeyecekler. Aldıkları krediyi 2 yıl sonra yılda bir taksit imkanı ile ödeme imkanın verildiği bu krediye başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılıyor. Sizde yöresel ve pazarlanması mümkün olan ürünleri el becerisi ile yapmak adına verilen bu krediye başvurabilirsiniz.

Kendi İşini Yapmak İsteyen Bayanlara Devlet Desteği

Ekonomik anlamda sıkıntılar çeken ailelere finansal destek vermek amacı ile uygulanan bu destekten binlerce ev hanımı yararlandı. Evinde el işi yaparak aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen ev hanımlarına işlerini büyütmeleri adına kredi desteği verilmektedir. Yöresel uyumluluk şartı bulunan bu uygulamadan yararlanarak sizde yapmış olduğunuz el işi veya yöresel ürünlerinizi tüm ülkeye pazarlayabilirsiniz. ayrıca alacağınız krediyi 2 yıl sonra ödemeye başlamak kaydıyla. Ev Hanımlarına Gelir Getirici Projeler İçin Kredi imkanı ile sizde kendi adınıza bir iş yeri açabilir ve başkalarına ekmek kapısı olabilirsiniz.

Dükkan Açmak İsteyen Bayanlara Devlet Desteği

Bilindiği üzere ev hanımlarına kendi işlerini kurmaları adına bir çok devlet desteği verilmektedir. Bunlardan birisi de Gelir Getirici Projeler Kredisi olarak dikkat çekmektedir. Yapmak istediğiniz iş hakkında hazırlayacağınız projeyi Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına teslim etmeniz gerekmektedir. Burada oluşturulan kurul tarafından incelenecek olan projeniz onaylandıktan sonra aynı vakıfın Fon Müdürlüğüne gönderilmektedir. Burada yapılacak olan son değerlendirme ile ne kadar kredi alabileceğiniz belirlenerek parası başvuruda bulunduğunuz yere gönderilmektedir. Sizde başvurusu kolay olan bu kredi desteğinden yararlanarak kendi işinizi kurabilir ve daha fazla para kazanabilirsiniz.

BENZER HABER:  Vakıfbank Yılbaşı Kredisi 2018 Kampanyası Başladı!

Ev Hanımlarına İş Kurmak İçin Hibe

Kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına yukarıda bahsettiğimiz desteğin yanında farklı hibe veren kuruluşlar da bulunmaktadır. Bunların başında en çok bilineni ve en çok destek alınanı ise Kosgeb olarak dikkat çekmektedir. Bayanların ticari faaliyette daha fazla rol almaları adına bu kuruluş destek vermektedir. Herhangi bir işi olmayan ve girişimcilik belgesine sahip olan bayanlar buraya başvuruda bulunarak 50 bin lira iş kurmak için hibe alabilirler. Bu kuruluş bayanların yapmış olduğu başvurulara öncelik tanımakta ve bayanların kendi işlerini kurmalarında yardımcı olmaktadır. Sizde kendi adınıza bir iş yeri açmak için bu kuruluştan gerekli olan finansal desteği alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

GÜNCEL DÖVIZ KURLARI
BIST
122540
USD/EUR
1,1052
Amerikan Doları
1,60644
Euro
6,7293
İngiliz Sterlini
7,9872
Japon Yeni
5,558
Rus Rublesi
1,5798
SA Riyali
1,4041
Altın
0,63879
Son Güncelleme: 24.01.2020 03:24
  • YENİ
  • YORUM