Esnafa 500 Bin Lira Yeni İşyeri ve Araç Kredisi Verilecek!

Esnafalara müjde! Yeni araç ve işyeri alımlarında 500 bin lira düşük faizli Halk Bankası ve Kefalet Kooperatifi kredisi verilecek. 150 bin lira olan limit 200 bin liraya çıkarıldı. Esnafa 3 yeni kredi müjdesi bir arada verildi!

Esnafa 500 Bin Lira Yeni İşyeri ve Araç Kredisi Verilecek!

Başbakan Binali YILDIRIM 17/10/2017 tarihinde saat 12:00’da yapmış olduğu Akparti Grup toplantısında esnaflara 3 yeni kredi müjdesi verdi. Sayın Başbakan 2002 yılından bugüne kadar yaşanan ekonomik gelişmelerden bahsetti ve bugüne kadar esnaflarımıza verilen kredi oranlarına değindi. Bunun sonrasında sayın Başbakan Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifleri ile Halk Bankası işbirliğinde verilen kredilere değinerek şu müjdeleri verdi.

DÜŞÜK FAİZLİ İŞLETME KREDİSİ 200 BİN LİRAYA ÇIKARILDI

Esnaflarımıza verilen düşük faizli 150 bin lira işletme kredisinin limiti 200 bin liraya çıkarıldı. Bu kredi Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatiflerine üye olan esnaflarımıza düşük faizli olarak verilmektedir. Kredinin şartları şunlardır;

  • Esnaf sanatkar olmak,
  • Kefalet kooperatiflerine üye olmak,
  • Başvuru sahibi esnafın ikamet bölgesinin kefalet kooperatifinin bulunduğu bölgede olması,
  • Başka bir kooperatife üye olmamak.

Bu şartları taşıyan esnaflarımız düşük faizli 200 bin lira işletme kredisi için Esnaf Kefalet Kooperatifi ve Halk Bankasına başvuru yapabilecekler.

ESNAFA 500 BİN LİRA YENİ ARAÇ ALMA KREDİSİ

İkinci bir müjde ise sayın Başbakan tarafından esnaflarımızın yeni araç alımları için verildi. Esnaflarımız daha önce Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatiflerinden Şoför taşıt edindirme ve Servis Aracı Kamyonet yenileme kredisi alabilmekte idi. Bu kredilerin vadeleri 36 ay (3 yıl) ile sınırlı iken en fazla 150 bin lira kredi verilebilmekte idi.

Başbakanın verdiği müjde ile bundan sonra yeni araç alımlarında esnafa 500 bin lira 5 yıl vadeli taşıt alım kredisi verilecek. Kredinin faiz oranları yine Esnaf Kefalet Kooperatiflerince düşük faizli olarak belirlenecek.

ESNAFA 500 BİN LİRA İŞYERİ SATIN ALMA KREDİSİ

Esnaflarımıza yeni dükkan ve işyeri alımlarında ise bankaların konut kredileri tarzından bir işyeri satın alma kredisi verilecek. Daha önce Esnaf Kefalet tarafından verilen bu kredinin limiti de 150 bin lira ve 3 yıl vade ile sınırlı idi. Bundan sonra Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi ve Halk Bankası tarafından esnaflarımıza 500 bin lira limitli 10 yıl uzun vadeli işyeri satın alma kredileri verilecek.

10 yıl vadeli olan işyeri satın alma kredisinin faiz oranları TESKOMB tarafından hesaplanan faizlerle aynı olacak ve bankalara göre düşük faizli olacak.

Bundan sonra esnaflarımız bankalara başvurmadan yeni işyeri ve araç alımlarında 500 bin liraya kadar düşük faizli kooperatif kredisi kullanabilecekler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.